De partners van Local7: Jim Nuchelmans van Blanche Dael

14 november 2022 om 16:34


Koffie en thee door je aderen.

Als we Jim Nuchelmans spreken, schenkt hij net een kop koffie in. Dat kan ook bijna niet anders als je alweer vijf jaar bij het bekende Maastrichtse familiebedrijf werkt. Dat het al sinds 1878 een familiebedrijf is, blijkt onder meer uit de lokale waarden. En zo kun je ook van een exotisch product als koffie of thee prima een lokaal product maken.
Het hart van Blanche Dael is nog steeds op de Wolfstraat in Maastricht. Daar worden nog steeds iedere dag verse pinda’s gebrand. Het branden van de koffie en pakken van thee gebeurt op de nieuwe locatie.

De nieuwe locatie is in het Brikke-gebouw in het Sphinxkwartier in Maastricht, een monumentaal pand dat past bij de geschiedenis van Blanche Dael. Ook doet deze locatie denken aan de eerste branderij in 1875 die toen nog in het Jekerkwartier stond.

Jim vertelt: ‘Dat we nog steeds een familiebedrijf zijn, kun je terugvinden in onze waarden. Zo werken we in de koffielanden met vaste partners. We kiezen altijd voor de hoogste kwaliteit en betalen daar dan ook een extra goede prijs voor. Dus ook met een exotisch product als koffie en thee kun je prima zo lokaal mogelijk werken.’

Blanche_Dael_rondleiding_proeverij_800x450
Alle koffie en thee wordt geselecteerd. Door te proeven natuurlijk.

‘Dichter bij huis worden de kistjes gemaakt van afvalhout, door Athos. En we werken veel samen met MTB maar ook met Vidar uit Sittard. Daar pakken mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt onze theebuiltjes in. Dus door lokaal te werken kun je letterlijk en figuurlijk afstanden kleiner maken.’

‘En zo ervaren wij ook de samenwerking met Local7. De lokale producent kan zich 100% bezighouden met het product en zij maken daar dan een tof pakket van. Zoals het pakket Koekje erbij? Theetijd!, een toffe samenwerking tussen onze thee en andere lokale producenten. Dus wij zien met Local7 een mooie toekomst gezien ons gezamenlijke lokale karakter.’